Tao Taichi

Co to je Tao tai chi?

Taoistické tai-chi vnitřní umění pro zdraví je forma tai-chi zaměřená na udržení a rozvíjení zdraví a vitality. Sestava se skládá ze 108 mírných otáčivých a protahovacích pohybů, které systematicky procvičují celé tělo, zklidňují mysl a vytváří pocit radosti z pohybu.Vše o Taoistickém tai-chi™ vnitřním umění pro zdraví najdete na www.taoist.cz

Časy cvičení:
PONDĚLÍ 17.30-18.00 18.00-19.00

 

Cílem taoistického tai chi je zlepšování zdraví.

Ještě před založením Sdružení taoistického tai chi určil zakladatel tohoto stylu Mistr Moy základní parametry praktikování cvičení taoistického tai chi, které jsou platné pro všechny studenty:

  • Taoistické tai chi nemá být cvičeno jako technika bojového umění nebo v soutěživém duchu, ale jako způsob kultivace zdraví.
  • Člověk musí pracovat na zlepšení svého vlastního zdraví a na porozumění podstatě taoistického tai chi, než se pokusí používat ho pro pomoc druhým.
  • Studenti se mají dělit o své poznání na základě dobrovolnosti, ne pro osobní zisk, mají se snažit pomoci ostatním jejich zdraví zlepšovat.
  • Studenti mají rozvíjet princip soucítění a služby druhým.

  

Pro koho je vhodné?

Pro každého bez omezení věku a zdravotního stavu. Cvičení pomáhá zmenšit ztuhlost kloubů a šlach, která přichází s vyšším zatížením nebo věkem. Mnoho lidí zaznamenalo, že jim soustavné cvičení taoistického tai-chi pomohlo zmírnit artritidu, astma a různé jiné obtíže související s onemocněním pohybového aparátu. Tělo také lépe regeneruje po operacích a různých obtížných léčebných kůrách.

V případě zájmu volejte na tel. číslo 737 938 820 nebo pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - ozve se vám Jana Roubcová, instruktorka pondělního cvičení pro začátečníky.

  

Facebook

Kde nás najdete